Młodszy brat Szymona Kołeckiego zawalczy dla znanej organizacji MMA!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sylwester Kołecki idzie w ślady starszego brata, który po obfitującej w liczne sukcesy karierze sztangisty umiejętnie buduje teraz swoją pozycję w mieszanych sztukach walki. 33-latek podpisał właśnie kontrakt z federacją Babilon MMA, pod szyldem której występował także Szymon.

Bracia Kołeccy przez wiele lat trenowali podnoszenie ciężarów i właśnie w tej dyscyplinie święcili dotychczas największe sukcesy. Sylwester ma na koncie m.in. złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów 2007, zaś Szymon może poszczycić się dwoma krążkami olimpijskimi – złotym (Pekin 2008) i srebrnym (Sydney 2000), a także pięcioma tytułami mistrza Europy w kategorii do 94 kg. Teraz obaj realizują się w mieszanych sztukach walki, a jako pierwszy szlak przetarł starszy z nich. W 2017 roku na gali PLMMA 72 w podwarszawskich Łomiankach Szymon Kołecki błyskawicznie znokautował Dariusza Kaźmierczuka i od tego momentu pokonał przed czasem jeszcze siedmiu kolejnych rywali. Niewielką rysą na jego doskonałym bilansie 9-1 jest tylko porażka na punkty z Michałem Bobrowskim.

Bliźniaczą drogą od 2019 roku podąża 33-letni Sylwester. Podobnie jak brat, trenuje obecnie w Akademii Sportów Walki Wilanów, a wcześniej szkolił się w klubie Elitarni MMA Oborniki Śląskie. Do tej pory stoczył jedną zawodową walkę – we wrześniu ubiegłego roku spektakularnie rozprawił się z Czarnogórcem Aleksandarem Joketiciem, kończąc debiutancki pojedynek już w 17. sekundzie! Nic dziwnego, że szybko otrzymał propozycję występów dla renomowanej polskiej organizacji – Babilon MMA.

„Moja walka pod nowym szyldem planowana jest jeszcze na pierwszy kwartał 2021 roku, ale cały czas nie wiem, czy będę się bić w kategorii ciężkiej czy półciężkiej. Osobiście wolałbym tę drugą” – zdradził Sylwester Kołecki w niedawnej rozmowie z Igorem Marczakiem z portalu polsatsport.pl.

W latach 2017-2018 na galach organizowanych przez Tomasz Babilońskiego i Przemysława Kroka czterokrotnie walczył Szymon Kołecki (pokonał Łukasza Borowskiego, Michała Orkowskiego, Łukasza Łysoniewskiego oraz Ivo Cuka – przyp. red.). Teraz przyszła kolej na jego młodszego brata, który zdaniem wielu ekspertów ma wszelkie predyspozycje, aby odnosić podobne – jeśli nie większe – sukcesy w MMA.

💪 Sylwester Kołecki (1-0, 1 KO) dołączył do grona sportowców organizacji Babilon MMA kierowanej przez Tomasza…

Opublikowany przez Babilon MMA Środa, 3 lutego 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*