Red Bull Roof Ride: Siedem arcytrudnych przeszkód dla rowerowych freestylerów na katowickich dachach!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy rowerowego szaleństwa mogą zacierać ręce, ponieważ już w sierpniu na dachach katowickich budynków odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Red Bull Roof Ride. Tak spektakularnej imprezy kolarskiej nasz kraj jeszcze nie widział!

Red Bull Roof Ride to zawody slopestyle’owe organizowane przez popularnych w środowisku braci Godziek – Szymona oraz Dawida. Reprezentanci Polski w rowerowym freestyle’u zaliczani są obecnie do ścisłej światowej czołówki, więc nie dziwi fakt, że ich nazwisko przyciąga innych najlepszych zawodników.

Wydarzenie z pewnością będzie stało na najwyższym sportowym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że na liście gości mają pojawić się znakomici Emil Johansson, Erik Fedko, czy Nicholi Rogatkin! Wszyscy mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami, a na co dzień są godnymi rywalami Dawida i Szymona w walce o najwyższe cele. Pikanterii całym zmaganiom dodaje jeszcze fakt, że topowi zawodnicy powalczą ze sobą o dziką kartę na zawody Crankworx w Nowej Zelandii.

Największe rowerowe emocje nie mają rzecz jasna racji bytu bez odpowiedniej lokalizacji – musi być przede wszystkim wymagająco i epicko, a zarazem klimatycznie. Dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach z 22-metrowym torem oraz siedmioma arcytrudnymi przeszkodami spełnia wszystkie wspomniane kryteria.

Niepowtarzalne wydarzenie odbędzie się już 21 sierpnia, a poczynania freestyle’owców można będzie śledzić za pośrednictwem platformy Red Bull TV. Szansę na końcowy triumf są równe, ale w tym celu trzeba nie tylko ukończyć zabójczy tor, ale również wykazać się genialnymi sztuczkami i wielkimi umiejętnościami technicznymi. Niech wygra najlepszy!

International Bike Day today so I’m happy to announce that Red Bull Roof Ride, FMB Gold event is going to happen in Poland this summer ✊🏼✊🏼 Dziś międzynarodowy dzień ROWERU, a to idealna okazja żeby podzielić się informacją o międzynarodowych zawodach Red Bull Roof Ride, które odbędą się w sierpniu tego roku w Katowicach pod Spodkiem! 🚁 Jak podoba się Wam torrrr? Tego jeszcze nie było 🤟🤟

Opublikowany przez Davida Godzika Czwartek, 3 czerwca 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*