„Mroczna turystyka” coraz popularniejsza. Poznaj najbardziej niebezpieczne miejsca ekstremalnych wypraw!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje spędzone na plaży albo w górach to dla Ciebie strata czasu? Nudzisz się zwiedzając zabytki i potrzebujesz mocnych wrażeń? W takim razie koniecznie sprawdź oferty z kategorii „mroczna turystyka”. Biura podróży prześcigają się z ekstremalnymi propozycjami!

Wakacje pod prąd

Obecnie oferta turystyczna biur podróży jest na tyle szeroka, że zaplanowanie urlopu o dowolnej porze roku nie stanowi najmniejszego problemu. Agencje mają w swoim portfolio wyprawy niemal do każdego zakątka świata. Nie brakuje podróżników zafascynowanych „mroczną turystyką”.

Co to jest „mroczna turystyka”?

Terminem „mroczna turystyka” określa się wyjazdy, które obarczone są dużym poziomem ryzyka lub też miejsca wyjazdów związane są z katastrofą albo wojną. Afganistan, Korea Północna czy niektóre z państw afrykańskich to zaledwie kilka takich miejsc.

„Mroczna turystyka” w Polsce dopiero raczkuje, tymczasem na Zachodzie już od lat 90. ubiegłego wieku są organizowane wyjazdy do miejsc niebezpiecznych. Zainteresowanie tego typu wyprawami znacznie wzrosło wraz z większym dostępem do internetu. To właśnie za sprawą wpisów umieszczanych w sieci blogerzy odwiedzający miejsca wyklęte rozpowszechniają ten trend wśród innych internautów.

Kochani! ❤️

Nastąpił ciąg dalszych ciekawostek o nowych trendach w turystyce! 👣

Dzisiaj trochę mroczny trend, a…

Opublikowany przez Dni Turystyki Piątek, 16 lipca 2021

Gdzie wyjechać na mroczne wakacje?

Jeśli lubisz, gdy od niespodziewanych wrażeń włos jeży Ci się na głowie, to najwyższa pora, abyś na najbliższy urlop wybrał się do jednego z mrocznych miejsc na mapie świata. Wybór jest ogromny – katastrofy, wojny i rządy tyranów nie omijały żadnego kontynentu.

Dla wielu osób kwestią zaporową przy organizacji szalonego i pełnego niebezpieczeństw wyjazdu są wysokie koszty. Masz dwie opcje. Możesz albo zaplanować wyjazd całkowicie na własną rękę lub skorzystać z oferty biura lub agencji turystycznej. Która opcja jest tańsza? To zależy od tego, gdzie jedziesz i jak bardzo niebezpieczna jest to wyprawa.

Kolejna sprawa to poziom zagrożenia. Fascynacja mrocznymi miejscami to jedno, a narażanie własnego życia w imię przygody to już kwestia zupełnie odrębna. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz jechać do kraju, w którym szaleje wojna. Może zamiast tego wybierzesz się np. do Czarnobyla, który do tej pory budzi grozę wśród odwiedzających go turystów?

Korea Północna – tam, gdzie dyktatura wciąż jest żywa

Despotyczne rządy od zawsze fascynują pewną grupę ludzi. Chęć poznania tajemniczego świata, w którym społeczeństwo całkowicie jest podporządkowane humorom rządzących, jest silniejsza, niż strach przed ewentualnymi konsekwencjami. Mimo że MSZ odradza podróże do Korei Północnej, to coraz więcej Polaków planuje wyprawy w tamte strony.

Korea Północna w porównaniu z innymi mrocznymi destynacjami wydaje się mimo wszystko stosunkowo bezpieczna. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz stosował się do panujących na miejscu zasad. Wystarczy niewielkie uchybienie, odstępstwo od wytycznych przekazywanych przez miejscowych urzędników, a możesz trafić do więzienia na wiele lat.

Afganistan – kraj, na którym wojna odcisnęła mroczne piętno

Niebezpieczniej, jednak z innych względów, jest np. w Afganistanie. To kraj, który nosi ślady krwawej wojny, a zniszczony sprzęt wojskowy wciąż zalega na opuszczonych ulicach. Widok wielu afgańskich miast jest przerażający. Turysta musi zachować nieustanną czujność, aby nie stracić życia od zabłąkanej kuli. MZS zdecydowanie odradza Polakom wyjazd nawet do stolicy Afganistanu – Kabulu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*