Jakie buty przydadzą się na trekkingu latem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiednich butów turystycznych to istotna sprawa. Twoje wymarzone obuwie trekkingowe musi być idealne do danego podłoża i terenu. Zanim jednak zawiążesz węzeł, musisz również upewnić się, że są idealnie dopasowane do Twojej stopy.

Jakie buty trekkingowe wybrać – garść porad

Buty trekkingowe powinny być dokładnie dopasowane i zapewniać miejsce na poruszanie palcami. Przymierz je pod koniec dnia (gdy stopy puchną) i do skarpet, które planujesz nosić. Poznaj swój rozmiar. Najlepiej zmierzyć długość i szerokość stopy na specjalnie skalibrowanym urządzeniu. Objętość stopy to kolejny klucz do dobrego dopasowania – musi zostać oceniona przez specjalistę w sklepie.

Przymierz buty pod koniec dnia. Twoje stopy zwykle puchną nieco podczas codziennych czynności i wtedy będą największe. Pomaga to uniknąć kupowania zbyt małych butów. Jeśli nosisz ortezy, zabierz je ze sobą, ponieważ wpływają na dopasowanie buta.

Noś odpowiednie skarpetki. Te często używane pomagają szybciej ocenić dopasowanie i styl nowego obuwia. Upewnij się, że grubość skarpetek odpowiada temu, co zamierzasz nosić.

Spędź trochę czasu w butach. Przejdź się po sklepie. Chodź po schodach. Znajdź pochyloną powierzchnię i przejdź po niej. Nie chcesz chyba czuć dziwnych wybrzuszeń lub szwów, szczypania w przedniej części stopy, ani palców uderzających w koniec buta, gdy jest on na pochyłości. Jeśli buty są mocno zasznurowane i nadal czujesz przestrzeń nad czubkiem stopy, oznacza to, że objętość buta jest nieprawidłowa.

Robiąc zakupy online, weź pod uwagę markę, którą nosiłeś wcześniej. Większość firm obuwniczych ma tendencję do używania spójnego modelu stopy, więc dopasowanie prawdopodobnie będzie podobne. Zmień strategię wiązania – sposób sznurowania butów może zmienić ich dopasowanie. Wkładki są dostępne w modelach, które mogą zwiększyć komfort, wsparcie i/lub dopasowanie.

Palladium Pampa

Buty Palladium damskie lub męskie będą odpowiednie na lekkie oraz średnie wędrówki. Są dobre na piesze wyprawy. Gumowa podeszwa ma dobrą przyczepność i może wytrzymać ekstremalne temperatury bez topienia się. Palladium Pampa są wygodne na stopach, ponieważ są lekkie i bardziej elastyczne niż zwykłe buty.

Polecamy nowości od Palladium 👉 http://bit.ly/Pallad 😃

Opublikowany przez Butomaniak.pl Czwartek, 2 maja 2019

Salewa MS Hike Trainer Mid GTX

Salewa Mid GTX to lekkie letnie buty trekkingowe. Elastyczny kołnierz zapewnia o wiele większe wsparcie niż tradycyjne rozwiązania. Dobrze wyglądające obuwie Mid GTX prawdopodobnie spodoba się fanom szybkich, lekkich górskich przygód i związanego z nimi stylu. Wyposażone są w wiele funkcji zaprojektowanych w celu ułatwienia szybkiego i wydajnego poruszania się w górach. Podszewka zapewnia ochronę przed żywiołami, a wkładka pozwala stopom oddychać w najcieplejsze letnie dni. Podeszwa środkowa o podwójnej gęstości jest wystarczająco sztywna, aby reagować w terenie, ale w razie potrzeby zapewnia solidną amortyzację.

Mid GTX jest wyposażony w charakterystyczny system na pięcie buta, który zapewnia stabilność i wsparcie z tyłu oraz dopasowanie bez pęcherzy po wyjęciu z pudełka. Gdy pięta jest podparta i utrzymywana na miejscu, uwaga skupia się teraz na przedniej części buta. Dopasowanie jest tutaj zorientowane na precyzję, co sprawia, że ​​buty te są świetną opcją dla osób o mniejszej objętości stóp lub każdego, kto planuje podróżowanie w skalistym terenie, gdzie może być konieczne wspinanie się.

Salewa MS Wildfire Edge GTX

To dobrze dopasowane, niskoprofilowe buty zaprojektowane do szybkiego poruszania się w terenie, który wymaga dużo wspinania się po skałach. Wąski nosek i cholewka o małej objętości dobrze dopasowują się do średnich oraz wąskich stóp. But zapewnia wystarczające wsparcie na długich dystansach, ale ma minimalną amortyzację pod stopami. Sznurowanie zaczyna się od gumowego podnoska. Pięć tradycyjnych oczek ciągnie się w górę śródstopia, a siódme i górne oczko jest dodatkowe. Salewa Wildfire GTX mają elastyczną przednią część stopy i umiarkowanie sztywną część śródstopia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*