Najpopularniejsze miejsca na narty w Polsce

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Polska to wyjątkowy kraj, posiadający jednocześnie dostęp do morza i sporą ilość pasm górskich, dlatego zarówno latem, jak i zimą można spędzić tutaj pełnoprawny urlop. Wybierając miejsce na narty, nie zawsze trzeba szukać dalekich, zagranicznych ofert, równie dobrym pomysłem może być decyzja o wycieczce na południe Polski. Podpowiadamy, które górskie kurorty w naszym kraju są warte uwagi oraz jak zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych na wypadek niespodziewanych zdarzeń.

Ferie zimowe u zboczy Śnieżki

Karpacz to miasto położone w malowniczych Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. To niewielkie miasteczko zaliczane jest do jednych z bardziej popularnych ośrodków turystycznych w Karkonoszach oraz na całym południu Polski. Poza szerokimi możliwościami zimowej turystyki sportowej region ten wyróżnia się turystyką krajobrazową i górską. Jedną z największych atrakcji Karpacza są piesze wycieczki po Karkonoszach. Spośród wielu szlaków wybrać można te prowadzące na Kopę, czy wreszcie najwyższy szczyt Sudetów, czyli Śnieżkę. 

Karpacz dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Ze względu na dużą różnorodność tras narciarskich, Karpacz to częsty wybór rodzin z dziećmi. Znaleźć tu można stoki dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i tych najlepszych narciarzy. Wśród najpopularniejszych miejsc sportów zimowych w tym mieście wymienić można kompleks narciarski Śnieżka, stok Relaks czy Winterpol Karpacz. 

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem, na miejscu utworzono szereg szkółek narciarskich zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych. Dla dzieci przewidziano również szereg innych atrakcji, takich jak zjazdy saneczkowe czy tory snowtubingu. 

Na osoby, które narciarstwo opanowały do perfekcji, w Karpaczu czeka masa wyzwań. Kompleks narciarski Śnieżka utworzony został ze szlaków o różnych poziomach trudności. Do tych najtrudniejszych szlaków zaliczyć można trasę Liczyrzepa o długości 1030 m, a także Euro 708 m i Złotówka, czyli 1108 m. Z kolei Winterpol Karpacz oraz stacja narciarska Biały Jar to dwie czerwone trasy dla zaawansowanych o długości 600 i 800 metrów.

Szeroki wybór miejsc noclegowych dla osób o różnych wymaganiach

Karpacz to także szeroka baza noclegowa co sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najbardziej wymagających przygotowano hotele ze SPA, które pozwolą zrelaksować się po wielogodzinnym wysiłku na stoku. Na miejscu znaleźć można również szeroki wybór pensjonatów, a fanów pieszych wędrówek na pewno ucieszy możliwość spędzenia nocy na szlaku. Wybór schronisk w Karpaczu jest przeogromny, idąc na Śnieżkę, zdecydować się można na nocleg w takich obiektach, jak Samotnia, Dom Śląski, Strzecha Akademicka czy Schronisko nad Łomniczką. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-wybrac-sie-na-narty-w-karpaczu/.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdemu, dlatego przed wyjazdem na zimowe szaleństwo dobrym pomysłem będzie zakup ubezpieczenia na narty. Wydatek rzędu kilku złotych może uchronić nas przed wieloma nieprzyjemnościami i niespodziewanymi wydarzeniami. Niezależnie od tego, który górski kurort wybierzesz, polisa to zdecydowanie dobry pomysł. Ubezpieczenie pozwoli otrzymać odszkodowanie za nieszczęśliwe wypadki, które mogą wydarzyć się na stoku, dodatkową ochroną możemy również objąć swój często bardzo drogi sprzęt sportowy czy też bagaż. Poza tym warto także zainwestować w ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pomoże, gdy niechcący staniemy się sprawcami zdarzenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który przedstawi możliwości i pomoże wybrać tą najlepszą. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z artykułem wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce/.

Fot. Bradley King/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*