Ultramaraton w Portugalii – Polka z rekordem trasy!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób pokonanie 281 kilometrów na rowerze to niewyobrażalny wysiłek. Patrycja Bereznowska nie tylko przebiegła portugalski ultramaraton, ale wygrała go również z rekordem trasy!

Prawie trzysta kilometrów i walka z upałem

Nie tylko dystans jest wymagający. Dodatkowym obciążeniem dla zawodników startujących w Portugal 281 Ultramarathon był niemiłosierny upał. Portugalski ultramaraton przyciągnął miłośników biegów długodystansowych z całego świata. Na starcie stanęła około setka zawodników. Była to pierwsza impreza po zniesieniu ograniczeń związanych z rozprzestrzeniającą się pandemią.

Polka z rekordem trasy!

Patrycja Bereznowska wygrała wyścig wśród kobiet, ustanawiając nowy kobiecy rekord przebiegnięcia trasy. Pokonanie morderczych 281 kilometrów zajęło Polce niewiele ponad 41 godzin. W towarzystwie dwóch mężczyzn stanęła na podium w klasyfikacji Open. Wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy Vitor Rodrigues, który linię mety przekroczył dwie godziny wcześniej niż Bereznowska.