Jak będą wyglądały baraże o MŚ?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski w finale eliminacji mistrzostw świata 2022! Po wykluczeniu Rosji przez FIFA biało-czerwoni czekali na rywala, z którym zmierzyli się w decydującym spotkaniu o awans na tegoroczny mundial.

W związku z agresją Rosji na Ukrainę FIFA zdecydowała się zawiesić przeciwnika Polaków, z którym nasi reprezentanci mieli zagrać w Moskwie w ramach półfinałowego spotkania baraży na mundial 2022. Na ostateczny werdykt organizacji dotyczący przebiegu eliminacji przyszło nam jednak poczekać kilka kolejnych dni.

Pomimo wielu prawdopodobnych scenariuszy finalna decyzja okazała się korzystna. Polska automatycznie awansuje do finału, bez konieczności rozgrywania jakiegokolwiek meczu. Czesław Michniewicz i jego podopieczni mogli zatem spokojnie rozpocząć przygotowania do kluczowego pojedynku.
Rywalem biało-czerwonych była Szwecja, czyli zwycięzca spotkania Czechy-Szwecja, które zostało rozegrane 24 marca. Finał baraży planowo natomiast odbył się 29 marca o godz. 20:45 na Stadionie Śląskim, gdzie Polska oficjalnie wywalczyła uczestnictwo w mundialu, zwyciężając z wynikiem 2:0.

zdj. główne: Jannes Glas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*