Podsumowujemy pierwsze fazy Ligi Europy i Ligi Mistrzów!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze rozgrywki Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów już niemal za nami. Barcelona odrabia straty, Legia zawzięcie walczy o wyjście z grupy. 

Liga Europy 

Oczy całej sportowej Polski skierowane są na Legię Warszawę, która uzyskała tytuł mistrza kraju. Teraz walczy z zagranicznymi klubami o fazę pucharową w turnieju UEFA. Jej sukcesy zaskoczyły wielu, ponieważ w swojej grupie C konkurowała z silnymi przeciwnikami – Anglikami (Leicester City) oraz Rosjanami (Spartak), których jednak zdążyła już pokonać. W ten sposób Legia stała się liderem grupy. Gdyby wysoka forma zespołu się utrzymała, to być może mielibyśmy szansę zobaczyć klub znad Wisły nie tylko w fazie pucharowej tego turnieju, ale w następnych latach także w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów

Ruszyły najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie. Barcelona, która jeszcze w 2015 zdobyła puchar LM (3:1 z Juventusem), teraz nie potrafi zdobyć bramki. Szczególnie przykra była porażka z Benefice (3:0). Wkrótce z pogromcami Katalonii w szranki stanie Robert Lewandowski z zespołem – dotąd odnotowują świetny występ. Natomiast tragiczne wystąpienie zaliczył inny hiszpański klub, Real Madryt, który choć był zdecydowanym faworytem, przegrał u siebie z Szachtarem. O tym meczu jeszcze długo będzie głośno.

Zdjęcie główne: Vienna ReyesHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*