WRC 2020: Kajetanowicz i Szczepaniak znów na podium, Ogier mistrzem świata

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włoski Rajd Monza zakończył sezon 2020 w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W klasyfikacji generalnej triumfował – już po raz siódmy w karierze – Sebastien Ogier. Polski duet Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak z Lotos Rally Team zajął trzecie miejsce w swojej kategorii WRC 3.

Dla Kajetanowicza (kierowca) i Szczepaniaka (pilot) to drugie z rzędu podium klasyfikacji generalnej WRC 3. Starty w bieżącym sezonie zaczęli od Rajdu Meksyku, w którym zajęli czwarte miejsce. Następnie przeżyli rozczarowanie w Rajdzie Estonii, gdzie nie zdobyli żadnych punktów przez wypadek na ostatnim odcinku specjalnym. Mimo tego, tydzień później wygrali Rajd Turcji w swojej kategorii. Sezon kończyły dwa starty we Włoszech: w Rajdzie Sardynii polski team zajął drugie, a w Rajdzie Monza piąte miejsce.

Best of Action 👊 ACI Rally Monza 2020 – FIA World Rally Championship

This is rally 💪 (and a little bit of racing) #WRC ACI Rally Monza
All highlights videos on WRC+ / WRC.com

Opublikowany przez WRC – FIA World Rally Championship Środa, 9 grudnia 2020

Ekipa Lotos Rally Team przez cały sezon pokazywała równą, wysoką formę i dostosowała się do nietypowego kalendarza, który mocno zmienił się przez pandemię koronawirusa. Zajęła trzecie miejsce, choć ominęła dwie pierwsze eliminacje – w Monte Carlo i Szwecji.

„To był trudny i nieprzewidywalny sezon, z wyjątkową i bardzo emocjonującą końcówką, który pomimo wielu trudności kończy się dla nas dobrze. Dziś możemy cieszyć się z kolejnego z rzędu podium rajdowych mistrzostw świata” – powiedział popularny „Kajto”.

Mistrzem – już po raz siódmy w karierze – został Francuz Sebastien Ogier. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Elfyn Evans, a trzecie zeszłoroczny mistrz świata, Estończyk Ott Tänak. Wśród konstruktorów drugi rok z rzędu triumfował Hyundai.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*