Kiedy przydadzą się stuptuty biegowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bieganie to bardzo popularny i lubiany sport, który można uprawiać praktycznie wszędzie i o każdej porze roku. Trudna trasa, wyboista nawierzchnia oraz obecność kamieni, śniegu, błota i gałązek na drodze może powodować u biegacza dyskomfort. Drobne kamyczki mogą wpadać do butów, czym utrudniają bieg, w takiej sytuacji warto zabezpieczyć swoje stopy za pomocą stuptutów biegowych.

Czym są stuptuty biegowe?

Stuptuty dla biegaczy zostały stworzone po to, aby chronić spodnie przed zabrudzeniem i przemoczeniem oraz stopy przed dyskomfortem związanym z przedostawaniem się do środka kamieni, piasku, błota lub fragmentów gałązek. Stuptuty biegowe zakłada się szybko i bardzo łatwo na obuwie sportowe. Są na tyle elastyczne, że pasują do większości modelów obuwia dla biegaczy.

Te proste ochraniacze skutecznie zapobiegają przemakaniu butów, dlatego są dodatkową ochroną przed wilgocią, śniegiem oraz przed błotem. Stuptuty biegowe mogą być mocowane do obuwia za pomocą zamku lub wygodnych rzepów i klipsów. Trzymają się bardzo dobrze i są nader lekkie, dlatego nie obciążają stopy biegacza.

Kiedy zakładać stuptuty?

Ze stuptutów biegowych korzystają nie tylko amatorzy biegania po trudnym terenie, ale również osoby, które spacerują po górach, jeżdżą na rowerach lub uprawiają inne sporty, które wymagają ochrony obuwia i stóp. Stuptuty biegowe chronią również ubranie, dlatego wysokie modele sięgające do kostek są często wybierane przez fanów górskich biegów.

Standardowe niskie modele to idealne rozwiązanie dla biegaczy w sezonie letnim. Materiał sięga za kostki, dobrze przylega do ciała i nie ześlizguje się podczas treningu. Stuptuty świetnie chronią przed śniegiem, dlatego często zakładane są na obuwie sportowe podczas wycieczek górskich, warto więc zabrać je ze sobą na ferie zimowe.

Jak wybrać stuptuty biegowe?

Idealne stuptuty biegowe powinny zapewniać wysoki komfort podczas biegu lub marszu, nie przemieszczać się na stopie i dobrze chronić wnętrze obuwia przed przedostaniem się zanieczyszczeń. Warto zwracać również uwagę na sam materiał, z którego wykonano stuptuty. Wysokiej jakości tkaniny nie ścierają się, przez co służą sportowcowi przez wiele sezonów.

Duże znaczenie ma również sam montaż stuptutów biegowych. Niektóre modele mocuje się za pomocą rzepów oraz klipsów. Takie rozwiązanie zapewnia łatwy montaż i demontaż. Dwa punkty mocowania dają dobrą stabilność. Stuptuty dobiera się do wielkości stopy – materiał jest bardzo elastyczny, dlatego jeden rozmiar może pasować do wielu rozmiarów stóp.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*