Polak stanie do walki o pas mistrzowski UFC!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deklarował, że może czekać nawet rok, byle tylko zawalczyć o mistrzostwo najlepszej na świecie organizacji MMA. Szansa na spełnienie największego marzenia w zawodowej karierze cieszyńskiego wojownika nadarzy się jednak znacznie szybciej. Już pod koniec września Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Dominickiem Reyesem na gali UFC 253 w Las Vegas, a stawką rywalizacji będzie pas mistrzowski w wadze półciężkiej!

W wieku 37 lat jeden z najlepszych rodzimych zawodników MMA doczeka się wreszcie szansy, aby zostać drugim w historii polskim czempionem UFC. Wśród kobiet szlak przetarła już Joanna Jędrzejczyk, która mistrzowski pas w wadze słomkowej dzierżyła w latach 2015–2017.

Błachowicz, który w lutym bieżącego roku spektakularnie znokautował już w pierwszej rundzie Coreya Andersona (kilka dni po walce Amerykanin stracił przytomność, po czym nastąpiło zatrzymanie akcji jego serca – przyp. red.), jest niepokonany od trzech walk, a w ośmiu ostatnich pojedynkach zaledwie raz musiał uznać wyższość rywala (ubiegłoroczna przegrana z Thiago Santosem). Nie dziwi zatem, że znajdujący się w kapitalnej formie Polak domagał się głośno konfrontacji z Jonem Jonesem – dotychczasowym mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Dość nieoczekiwanie pochodzący z Rochester wojownik zdecydował się jednak zwakować posiadany pas.

„Właśnie odbyłem rozmowę z UFC, dzisiaj potwierdzam swoją decyzję o zwakowaniu pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej. Jest oficjalnie do zgarnięcia. To była niesamowita podróż, dziękuję wszystkim przeciwnikom, UFC i co najważniejsze, Wam kibicom” – napisał w poniedziałek na Twitterze Jones.

Tym samym życiowa szansa otworzyła się przed popularnym Cieszyńskim Księciem, którego rywalem w mistrzowskim pojedynku będzie 30-letni Dominick Reyes. 26 września w Las Vegas na jednej z walk wieczoru podczas gali UFC 253 obaj panowie zawalczą o tytuł czempiona wagi półciężkiej, choć nie wiadomo jeszcze, czy pas będzie regularny, czy może tylko tymczasowy. Wciąż trwają również ustalenia dotyczące gaży dla obu fighterów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*