Przedwiośnie, czyli jak wrócić do aktywności na powietrzu i sobie nie zaszkodzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pogoda powoli się poprawia i temperatury na zewnątrz zaczynają wzrastać. To doskonały moment do wrócenia do aktywności na świeżym powietrzu – zwłaszcza, jeśli zimą nie korzystałeś z siłowni, ale zrobiłeś sobie dłuższą przerwę regeneracyjną. Warto jednak zrobić to z głową, tak, aby nie nadwyrężyć mięśni i fizycznych możliwości.

Najpopularniejsza aktywność na świeżym powietrzu, czyli jogging

Na pewno zauważyłeś już pojawiających się na ulicach, w parkach i na mniej uczęszczanych ścieżkach biegaczy. Może sam chciałbyś wrócić do joggingu lub po prostu zacząć go uprawiać? Bieganie na świeżym powietrzu (zakładając, że będzie ono naprawdę świeże, a nie wypełnione spalinami i smogiem) to świetny pomysł na trening wydolnościowy. Nie tylko pobudzi Twoje krążenie, ale również pomoże Ci dotlenić organizm i będzie wspierać pracę całego Twojego ciała. Warto jednak dobrze przygotować się do biegania – przede wszystkim zacznij od spokojnego tempa i krótkich dystansów, ponieważ w przeciwnym wypadku szybko możesz nadwyrężyć swoje możliwości i zaczną być Ci potrzebne preparaty na stawy. Dobrym pomysłem będzie również zrobienie porządnej rozgrzewki przed joggingiem oraz zadbanie o kilkanaście lub kilkadziesiąt minut na rozciąganie po tym, jak skończysz biegać. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz dodatkowego bustu energii, możesz również rozważyć przedtreningówki, czyli preparaty wspomagające mobilizację organizmu.

Trening siłowy w blasku słońca

Większość osób kojarzy treningi na świeżym powietrzu wyłącznie z cardio, czyli ćwiczeniami wydolnościowymi. Warto jednak pomysleć również o przeniesieniu innych elementów treningu na zewnątrz, o ile masz taką możliwość. Ćwiczenie w pełnym słońcu może wydawać się męczące, zwłaszcza latem, ale pozytywnie wpływa na organizm – a wystawianie się na promieniowanie słoneczne jest dodatkowo powiązane z produkcją witaminy D przez ludzką skórę. Jeżeli planujesz wrócić do regularnych ćwiczeń już teraz, wyposaż się w bieliznę termoaktywną i spróbuj treningu pod gołym niebem – może się okazać, że odnajdziesz w tym swoją nową pasję. Możesz być zaskoczony tym, jak dobrze poczujesz się po takim wysiłku. Pamiętaj również o tym, że jeśli Twoim celem jest „zrobienie formy na lato”, to optymalny trening z zachowanym balansem pomiędzy treningiem siłowym a wydolnościowym oraz odpowiednio zbilansowana dieta mogą okazać się znacznie skuteczniejsze niż preparaty na odchudzanie, które powinny stanowić raczej uzupełnienie stylu życia niż jego podstawę. 

Badane są również nowoczesne preparaty na stawy, przedtreningówki, oraz różnego rodzaju preparaty na odchudzanie.

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*