Za nami 15. edycja Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Nałęczowie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Od czwartku do niedzieli można było podziwiać w Nałęczowie efektowne loty konkursowe oraz spektakularne nocne pokazy w ramach 15. Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Choć długo nie było wiadomo, czy imprezę w ogóle uda się zorganizować, to ostatecznie przyciągnęła ona wielu mieszkańców regionu, a także tłumy turystów z całego kraju.

W związku z trwającą pandemią COVID-19 organizatorzy tegorocznych zawodów balonowych w Nałęczowie podjęli decyzję o zredukowaniu liczby startujących załóg do 15 pilotów. W węższym niż zazwyczaj gronie uczestników nie brakowało jednak uznanych nazwisk, na czele z mistrzynią świata Darią Dudkiewicz-Goławską.

Począwszy od czwartkowego wieczoru, każdego kolejnego dnia loty konkursowe odbywały się o ustalonych porach: 6:00 oraz 18:00. Chodziło o to, aby piloci rywalizowali w różnych warunkach pogodowych. W tym roku dopisała jednak nie tylko aura, ale również frekwencja, nawet pomimo obowiązujących w sferze publicznej zasad dystansu społecznego. Sierpniowe zawody balonowe oglądało z różnych punktów widokowych tysiące osób spragnionych efektownej rozrywki na świeżym powietrzu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Balonowe szaleństwo ogarnęło cały Nałęczów. 🎈🎈🎈Pogoda dopisała, dając doskonałe warunki do lotów balonowych. Widzowie podziwiali poranne i wieczorne sesje, a także niezwykle ekscytujące pokazy nocne. Dla sympatyków nałęczowskich balonów przygotowano także szereg dodatkowych atrakcji. 🎈🎈🎈Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Uzdrowisko Nałęczów i wzięli udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Zawody balonowe na stałe są już wpisane w wakacyjny kalendarz nałęczowski, zatem już teraz zapraszamy za rok!🎈🎈🎈#uzdrowiskonałęczów #nałęczów #balon #balony #zawodybalonowe #zawodybalonowenałęczów #niebo #impreza #lot #zabawa #pokaz #pieknie #polska #urlopwkraju #lato

Post udostępniony przez Uzdrowisko Nałęczów (@uzdrowiskonaleczow)

Triumfatorem tegorocznej edycji Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Nałęczowie został doświadczony Artur Dzieszkowski, który już od ponad trzech dekad lata balonem. Tuż za nim uplasowała się Beata Janiszewska, a dopiero na 9. pozycji uplasowała się jedna z głównych faworytek, Daria Dudkiewicz-Golawska.

Oprócz sportowej rywalizacji na zgromadzonych w Parku Zdrojowym gości czekały również liczne imprezy towarzyszące. W tym samym czasie w Nałęczowie trwał festiwal smaków, podczas którego odbywała się degustacja przysmaków z różnych stron świata. Nie zabrakło także dobrej muzyki (na scenie wystąpili m.in. Ikarus Feel, a także zespół Teksasy wspólnie z Wojciechem Cugowskim) oraz cieszących się ogromnym zainteresowaniem nocnych pokazów, w trakcie których czasze balonów są efektownie podświetlone za pomocą płomieni wydobywających się z palników.

Następna edycja imprezy zaplanowana jest na kolejne lato – oby tym razem z udziałem jeszcze większej liczby uczestników oraz obserwatorów.


https://www.facebook.com/aerostatag/posts/135257121596687

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*