Rękawice do MMA, odzież i inne niezbędne akcesoria – przygotuj się na trening

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zaczynasz swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki? Przed pójściem na pierwszy trening powinieneś się właściwie przygotować. Po pierwsze, zadbaj o dobre nastawienie i udaj się na zajęcia z otwartą głową i chęcią poznania nowego świata. A po drugie – zaopatrz się w odpowiedni sprzęt, czyli: rękawice MMA (sprawdź na: https://mmaniak.pl/78-rekawice-mma.html), ochraniacze i odzież. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Zapraszamy do lektury!

Rękawice do MMA

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą kupisz przed treningiem MMA, będą rękawice. Ich budowa jest nieco inna niż klasycznych rękawic bokserskich, a to dlatego, że w mieszanych sztukach walki zawodnicy nie tylko zadają ciosy, ale muszą mieć także możliwość chwytania. Z tego powodu rękawice MMA mają otwartą budowę. Wybierając dla siebie odpowiedni model, koniecznie zwróć uwagę na ich przeznaczenie. W sklepach znajdziesz bowiem rękawice grapplingowe (są lekkie i cienkie) oraz sparingowe (te natomiast są nieco grubsze). Jeżeli zdecydujesz się na zakupy online, to pamiętaj o dokładnym zmierzeniu swojej dłoni i kierowaniu się tabelą rozmiarów stworzoną przez konkretnego producenta.

Ochraniacze i sprzęt treningowy

I choć to rękawice do MMA kojarzone są jako nieodłączny element tego sportu, to każdy zawodnik powinien mieć zawsze ze sobą zestaw ochraniaczy – bez względu na to, czy dopiero zaczyna naukę mieszanych sztuk walki, czy trenuje już kilka lat.

Ochraniacz na zęby to podstawa (https://mmaniak.pl/108-ochraniacze-na-zeby-szczeki-bokserskie.html). Nakładka na łuk zębowy zabezpiecza szczękę przed niebezpiecznymi urazami. W MMA dużą rolę odgrywa kopanie i walka w parterze, więc aby ochronić swoje nogi, warto zakupić ochraniacze na piszczele. Dodatkowo mężczyźni na czas walki powinni wyposażyć się w suspensory, czyli specjalne ochraniacze na krocze.

Z innych akcesoriów, dobrze kupić owijki na palce i dłonie. A jeśli chcesz szkolić się dodatkowo w domu, to koniecznie zamów worki lub manekiny, na których będziesz mógł ćwiczyć poznane na zajęciach ruchy.

Wygodna odzież

Zastanawiasz się, jakie ubrania zabrać ze sobą na pierwszy trening MMA? Weź z szafy wygodną, sportową koszulkę. Może być to T-shirt, top bez rękawów, a nawet rashguard na długi rękaw. Najważniejsze, aby ubranie nie ograniczało Twojego ciała. Oczywiście zachęcamy do tego, aby wybrana koszulka była wykonana z oddychającego materiału, który skutecznie odprowadza wilgoć.

W przypadku spodenek – polecamy postawić na model z krótkimi nogawkami. Istotne jest to, aby spodenki pozwalały na wykonywanie kopnięć. Warto kupować specjalistyczne egzemplarze do MMA, ponieważ posiadają one wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na rozerwania, a dodatkowo w pasie posiadają wiązanie, które pozwala na dokładne dopasowanie spodenek do obwodu bioder.

Pamiętaj, że zarówno każdy element odzieży, jak i ochraniacze czy rękawice do MMA powinny być przede wszystkim wygodne. Na początek swojej drogi z tym sportem nie musisz kupować najdroższych i najlepszych akcesoriów. Zrób zakupy, na które pozwala Ci Twój budżet, a jeśli mieszane sztuki walki na dobre zagoszczą w Twoim sercu – wtedy będziesz mógł skompletować sprzęt z wyższej półki. Wszystkie wymienione produkty powinieneś znaleźć w lokalnym sklepie sportowym. W razie niepowodzenia – możesz odwiedzić dowolny sklep internetowy (np. MMAniak.pl) i złożyć zamówienie online.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*