Robert Kubica wraca do bolidu F1. Wiemy, kiedy wystartuje!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już w najbliższych dniach, przed i po Grand Prix Hiszpanii 2021 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya ponownie zobaczymy Roberta Kubicę w bolidzie Formuły 1! Trzeci kierowca teamu Alfa Romeo Racing Orlen weźmie udział w treningu, a potem w testach nowych opon.

Robert Kubica wraca do Formuły 1!

Robert Kubica znowu zasiądzie w kokpicie bolidu F1 – oficjalnie potwierdził to jego zespół Alfa Romeo Racing Orlen. „W piątek 7 maja, w pierwszym treningu przed niedzielnym Grand Prix Hiszpanii Polak pojedzie w bolidzie Kimiego Raikkonena. Następnie, w dniach 11-12 maja będzie testował nowe, 18-calowe opony od firmy Pirelli. Będą one używane w następnym sezonie” – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Nie bez znaczenia będzie jego znakomita znajomość toru Montmelo pod Barceloną. W lutym tego roku Kubica pierwszy raz jeździł tam bolidem swojego nowego zespołu, z kolei w kwietniu wraz z teamem WRT wygrał inauguracyjne zawody w European Le Mans Series – serii długodystansowych wyścigów, której w głównej mierze poświęca czas w tym sezonie.

„Ciekaw jestem, jak bardzo samochód zmienił się od lutego. Prowadzenie bolidu F1 to zawsze wyjątkowe doświadczenie. A sprawdzenie nowych, 18-calowych opon też będzie czymś nowym i ciekawym – takim przedsmakiem nowej rzeczywistości, która czeka kierowców za rok” – przyznał Kubica.

„Opinie techniczne Roberta będą kluczowe w kwestii opon na przyszły rok. Jesteśmy w trakcie walki o jak najlepsze miejsce w stawce i wkład każdego z kierowców może być naszą tajną bronią” – dodał szef Alfa Romeo Racing Orlen, Frederic Vasseur.

Robert Kubica na torze Catalunya – gdzie oglądać?

Pierwsza sesja treningowa przed Grand Prix Hiszpanii z udziałem Roberta Kubicy rozpocznie się w piątek 7 maja o godzinie 11:30. Transmisję przeprowadzi stacja Eleven Sports 1. Natomiast kolejny wyścig Le Mans Series 2021 już w niedzielę 16 maja na Red Bull Ring w Austrii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*