UFC: Hitowy pojedynek w wadze ciężkiej – Alistair Overeem skonfrontuje siły z Wołkowem!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To może być jeden z najciekawszych pojedynków MMA w 2021 roku. Alistair Overeem zmierzy się na początku lutego z Aleksandrem Wołkowem podczas jednej z gal UFC. Dokładna lokalizacja eventu nie jest jeszcze znana.

Młodszy i bardziej utalentowany z braci Overeem (47-18, 25 KO) wciąż marzy o zdobyciu pasa mistrzowskiego UFC w królewskiej kategorii wagowej. Pojedynek ze świetnym stójkowiczem Wołkowem ma znacząco przybliżyć Holendra do upragnionego celu. Aktualna forma każe upatrywać faworyta właśnie w byłym czempionie nieistniejącej już organizacji Strikeforce. Alistair wygrał bowiem 4 z 5 ostatnich walk, a jedyną porażkę poniósł w kontrowersyjnych okolicznościach z niepokonanym wówczas Jairzinho Rozenstruikiem (obecny bilans 11-1, 10 KO). Na gali w Waszyngtonie doznał wtedy koszmarnie wyglądającej kontuzji twarzy na chwilę przed końcowym gongiem, przez co sędzia podjął decyzję o zakończeniu pojedynku przed czasem.

Sklasyfikowany na 5. pozycji w rankingu najlepszej organizacji MMA na świecie Wołkow także może pochwalić się efektownym rekordem (32-8, 21 KO), jednak na przestrzeni ostatnich dwóch lat dwukrotnie musiał uznawać wyższość przeciwnika – najpierw potężnymi ciosami rozbił go Derrick Lewis, a później jednogłośnie na punkty pokonał Rosjanina Curtis Blaydes. Ostatni bój popularny „Drago” stoczył podczas UFC 254 na wyspie Yas w Abu Zabi, gdzie znokautował w drugiej rundzie Walta Harrisa.

Ekscytujące starcie czołowych zawodników wagi ciężkiej ma się odbyć 6 lutego 2021 roku podczas jednej z gal UFC. W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych rozgrywany będzie finał Super Bowl. Informację przekazał za pośrednictwem Twittera dziennikarz Brett Okamoto.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*