Wielki sukces polskich kitesurferek na Mistrzostwach Europy w Pucku!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu należały do reprezentantek SKŻ Ergo Hestia Sopot! Julia Damasiewicz i Magdalena Woyciechowska wywalczyły dwa medale podczas sierpniowych zawodów rozgrywanych w Pucku, co doskonale wróży przez Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 roku.

Młode kitesurferki SKŻ Ergo Hestia Sopot doskonale spisywały się już od samego początku Mistrzostw Europy. Julia Damasiewicz objęła prowadzenie pierwszego dnia zawodów na Zatoce Puckiej, a narzuconego przez nią tempa długo dotrzymywała klubowa koleżanka – Magdalena Woyciechowska. W niedzielnym finale wieńczącym sześciodniowe zmagania pochodząca z Koźmina Wielkopolskiego piętnastolatka, w której wielu upatruje przyszłej mistrzyni olimpijskiej, również okazała się bezkonkurencyjna. Woyciechowska skończyła natomiast zawody na najniższym stopniu podium, ustępując Brytyjce Ellie Aldridge.

MAMY ZŁOTO!!!🥇🥇🥇

Opublikowany przez Julia Damasiewicz sport Niedziela, 23 sierpnia 2020

Sukces polskich deskarek w pierwszych w historii Mistrzostwach Europy w kitesurfingu zorganizowanych w naszym kraju cieszy zwłaszcza w kontekście Igrzysk Olimpijskich 2024, gdzie jedną z dyscyplin będzie właśnie kitesurfing. Na Kaszubach zawodniczki i zawodnicy po raz pierwszy ścigali się na foilach, na których będą rywalizować także podczas paryskiej olimpiady.

„Te mistrzostwa to test nowego sprzętu. Zawodnicy ścigają się na sprzęcie, który został wprowadzony na rynek dopiero kilka miesięcy temu” – mówił w trakcie turnieju Markus Schwendtner, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA).

Wśród mężczyzn najlepsi w Pucku okazali się natomiast Francuzi – Axel Mazella (1. miejsce) oraz Maxime Nocher (2. lokata), a podium uzupełnił Brytyjczyk Connor Bainbridge.

Mimo zagrożenia epidemiologicznego sierpniowe mistrzostwa przebiegły sprawnie, a pogoda była stabilna (siła wiatru wynosiła przeważnie kilkanaście węzłów). Teraz przed naszymi reprezentantkami dalsze przygotowania pod kątem kwalifikacji do najważniejszej sportowej imprezy czterolecia, w której nastoletnia Damasiewicz może być jedną z naszych największych medalowych nadziei.

„Emocje po zawodach wciąż trzymają. Popłynęłyśmy dzisiaj cztery wyścigi. Wszystko wyjaśniło się podczas ostatniego. Teraz planuję wrócić do nauki w II klasie liceum. Chcę chwilę odpocząć i za niedługo wracam na wodę. Zamierzam się przygotowywać do Igrzysk Olimpijskich. Mam nadzieję, że uda mi się zakwalifikować” – powiedziała tuż po zawodach 15-letnia mistrzyni Europy, cytowana przez serwis puck.naszemiasto.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*