Mocny powrót polskiej federacji MMA. Akop Szostak i Radosław Słodkiewicz w super walce!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

European Fight Masters wraca na polską scenę mieszanych sztuk walki w zupełnie nowym wydaniu. Dokładnie za miesiąc, a więc w piątek 9 kwietnia odbędzie się premierowa gala EFM SHOW, na której pojedynki w formule MMA stoczą utytułowani wojownicy, jak i zwycięzcy specjalnego challenge’u. W walce wieczoru Michał „Wampir” Pasternak skonfrontuje siły z Maciejem „Spartanem” Różańskim, natomiast w zestawieniu Super Fight zmierzą się Akop Szostak i Radosław Słodkiewicz. Łącznie kibice obejrzą aż 13 ekscytujących starć!

KSW i FAME MMA rośnie właśnie nowy konkurent, którego z dwoma wymienionymi federacjami póki co więcej łączy aniżeli dzieli. Jednym z głównych inwestorów EFM SHOW został bowiem doskonale znany zawodnik wagi średniej Michał Materla, który nadal walczy pod szyldem organizacji zarządzanej przez Macieja Kawulskiego oraz Martina Lewandowskiego. Dwukrotnie na galach KSW występował także jeden z bohaterów kwietniowego eventu – Akop Szostak (3-3-0, 1 N/C, 2 TKO). Kontuzja ręki mocno wyhamowała jego karierę w mieszanych sztukach walki, ale po blisko dwuletniej przerwie reprezentant Berkut WCA Fight Team znów wejdzie do klatki.

Rywalem Szostaka w super walce będzie nazywany „polskim Hulkiem” Radosław Słodkiewicz. 44-latek jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich kulturystów – jego największy sukces to trzecie miejsce na MŚ 2008 w Bahrajnie. Dla Słodkiewicza starcie z Szostakiem nie będzie jednak debiutem w MMA, wszak w 2019 roku na premierowej gali Free Fight Federation zmierzył się z Krystianem Pudzianowskim i przegrał przez czasem w drugiej rundzie (po ciosach w parterze – przyp. red.). Jak sam zapowiada, teraz wraca jako zawodnik lepiej przygotowany i znacznie bardziej świadomy.

Mocne wejście💣💣💣 SUPER FIGHT
🥊 Akop Szostak vs 🥊 RADEK SŁODKIEWICZ.
Walka w formule MMA!
To dopiero 1 z 13 zestawień tego wieczoru, a już budzi wiele emocji! Co to będzie dalej? 🔥 #staytuned

Opublikowany przez EFM SHOW Sobota, 6 marca 2021

Pod względem sportowym najciekawiej zapowiada się jednak main event EFM SHOW, którego bohaterami będą Michał „Wampir” Pasternak (14-5-0, 4 TKO, 4 Sub) oraz Maciej „Spartan” Różański (12-3-0, 2 TKO, 9 Sub). Pierwszy z nich to czempion PLMMA w wadze półciężkiej oraz zwycięzca turnieju walk na gołe pięści WOTORE. Na swoim koncie ma również występy dla singapurskiej organizacji ONE Championship, gdzie miał okazję stanąć naprzeciwko jednej z żyjących legend MMA – Rogera Gracie. Ostatni, trzyrudnowy pojedynek zakończył się jego porażką na punkty z Ivanem Shtyrkovem na gali PFL w Jekateryunburgu. Różański natomiast wygrał swoje dwie ostatnie walki i zamierza kontynuować dobrą passę. Słynący z widowiskowych poddań reprezentant klubu Berserkers Team był nawet nominowany do Heraklesa w kategorii „Poddanie roku”, jednak ostatecznie nagroda trafiła do Gieorgiego Esiavy.

Starcie, na które czeka wielu z Was❗
Main event Gali, czyli Michał Pasternak vs Maciej „Spartan” Różański.
Walka w formule MMA!
Który z nich okaże się lepszy❓💥

Opublikowany przez EFM SHOW Niedziela, 7 marca 2021

Uzupełnieniem całego wydarzenia będzie Extra Fight, czyli walki w najmniejszej klatce na świecie do upadłego, a także nietypowa rywalizacja z udziałem YouTuberów, która wyłoni pozostałych uczestników eventu. W ramach EMF Challenge Show staną w szranki cztery drużyny złożone z trzech zawodników, a w rolę kapitanów wcielą się Robert Pasut, Jongmen, Alan Andersz oraz Mała Ania. Stawka jest duża, wszak zwycięzcy otrzymają do podziału aż 100 tys. zł!

Pierwsza edycja EFM SHOW odbędzie się w piątek 9 kwietnia w Łodzi. Transmisja z gali zostanie przeprowadzona na platformie streamingowej w systemie pay-per-view. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.efmshow.com oraz w mediach społecznościowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*