Wszystko, co warto wiedzieć na temat siłowni zewnętrznych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Siłownie zewnętrzne z roku na rok zyskują na popularności. Już na dobre wpisały się w krajobraz polskich wsi i miast. Pojawiają się przy obiektach sportowych, szkołach, a także w parkach i przy placach zabaw.

Coraz większa liczba osób ma świadomość tego, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu. Nic więc dziwnego, że z siłowni zewnętrznych korzysta coraz więcej osób. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to w końcu czysta przyjemność!

Czym jest siłownia zewnętrzna?

Siłownia zewnętrzna to grupa urządzeń fitness umieszczona na świeżym powietrzu – w parku, na miejskim skwerku, przy różnego rodzaju obiektach. To doskonała propozycja dla tych wszystkich osób, które chcą aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

Maszyny i urządzenia wchodzące w skład siłowni zewnętrznej dostosowane są do warunków panujących na świeżym powietrzu. Odporne są więc na zmienną temperaturę powietrza, promieniowanie słoneczne oraz różnego rodzaju opady atmosferyczne. Ważne, by pochodziły od uznanego producenta, takiego jak www.stameco.pl. Tylko wtedy będą służyć przez wiele lat bez żadnego uszczerbku na wyglądzie i poprawnym funkcjonowaniu.

Zalety siłowni zewnętrznych

Ogromną zaletą siłowni na świeżym powietrzu jest fakt, że jest ona darmowa! Stąd też wszystkie te osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy na karnety do tradycyjnych siłowni, mogą zadbać o swoją kondycję fizyczną. Korzystając z siłowni pod chmurką nie trzeba obawiać się o koszty związane z dojazdem – tego typu obiekty w miastach spotkać można praktycznie na każdym kroku.

Dzięki siłowni zewnętrznej każda osoba ćwicząca może przeprowadzić pełnowartościowy trening, który umożliwia nie tylko skuteczne odchudzanie, ale także wyrzeźbienie sylwetki oraz rozbudowę masy mięśniowej. Co ciekawe – na siłowniach pod chmurką coraz częściej pojawiają się także urządzenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Warto wspomnieć o tym, że treningi na świeżym powietrzu są o wiele bezpieczniejsze niż te w zamkniętym pomieszczeniu. W siłowni tradycyjnej o wiele łatwiej można zarazić się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową – co ma szczególne znaczenie w sezonie jesienno-zimowym.

W przypadku siłowni zewnętrznej nie trzeba przejmować się poprawną techniką i bezpieczeństwem wykonywanych ćwiczeń. Wszystko dlatego, że na każdym urządzeniu treningowym jest zazwyczaj krótka instrukcja, która pokazuje, w jaki sposób korzystać z danego sprzętu.

Ostatnią, ale wcale nie mniej ważną zaletą siłowni zewnętrznych, jest fakt iż są one dostępne o każdej porze dnia i nocy. Niezależnie od tego czy akurat przypada dzień ustawowo wolny od pracy, czy też święto państwowe, siłownia pod chmurką dostępna jest zawsze i dla każdego. 

Siłownia zewnętrzna – dostępny sprzęt

Siłownie zewnętrzne często różnią się od siebie pod względem dostępnego na nich sprzętu. Z reguły w tego typu miejscach można skorzystać z: 

  • wioślarza, 
  • twistera, 
  • biegacza, 
  • orbitreka, 
  • wyciągów górnych, 
  • drążka do podciągania, 
  • rowerka stacjonarnego. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*