Wystartowała Red Bull Enduro Liga. W tym roku rywalizacja w wydaniu internetowym!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa zmusza organizatorów wielu wydarzeń sportowych do szukania nowych rozwiązań dla dotychczasowych formatów rywalizacji. Wyznaczający nowe trendy Red Bull zorganizował dla wszystkich fanów enduro wyjątkową ligę, której kwalifikacje odbywają się w internecie!

Jak zapewniają organizatorzy Red Bull Enduro Ligi, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie. Zawodowcy oraz amatorzy mogą od środy 12 sierpnia wrzucać do sieci filmiki z nagraniami swoich przejazdów, które mają stanowić odwzorowanie zadań prezentowanych co tydzień przez wybitnego specjalistę od offroadu, sześciokrotnego z rzędu triumfatora Mistrzostw Świata SuperEnduro – Tadeusza „Taddy’ego” Błażusiaka. Uczestnicy zbierają punkty za każdy wykonany przejazd, a ich dokonania ocenia jury w składzie: Bartek Obłucki, Sebastian Krywult, Eliasz Dawidson oraz wspomniany Błażusiak. Pod uwagę brane są jednak nie tylko styl i technika jazdy, ale także trudność wybranej przeszkody czy kreatywność w jej pokonaniu.


Oprócz ligowych punktów zawodnicy będą walczyć także o cenne nagrody o łącznej wartości około 70 tysięcy złotych. W każdym tygodniu autorzy dziesięciu najwyżej ocenionych przejazdów otrzymają upominki w postaci kamerek GoPro, zegarków Garmin, czy akcesoriów Red Bull Enduro Ligi. Regularnie przyznawana będzie także nagroda publiczności na podstawie głosów oddanych przez internautów.

Internetowa część Red Bull Enduro Ligi to kwalifikacje do finałowej rozgrywki, która odbędzie się 17 października 2020 roku już w tradycyjnej formie, ale lokalizacja wciąż pozostaje tajemnicą. Do decydującej rywalizacji zostaną zaproszeni zawodnicy z największą liczbą punktów w tabeli.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*