Adrenalina i niezapomniane widoki – oto najlepsze miejsca na świecie do uprawiania raftingu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rafting to popularny sport wodny, który z powodzeniem można uprawiać na całym świecie. W dzisiejszym artykule prezentujemy najpiękniejsze rejony, w które warto udać się na ekstremalny spływ.

Rafting – co to za sport?

Mianem raftingu określa się spływ górską rzeką czy rwącym potokiem na specjalnym, kilkuosobowym pontonie lub tratwie. Tym, co go wyróżnia, jest konieczność lawirowania między wodospadami i skałami oraz omijania wirów. Jednym z nieodłącznych elementów rafting są częste wywrotki do wody. Mimo że jest on zaliczany do sportów ekstremalnych, to jest stosunkowo bezpieczny. Rozpoczęcie przygody z nim nie wymaga doświadczenia w sportach wodnych.

Najlepsze miejsca na świecie do uprawiania raftingu

Oto 10 najlepszych miejsc na świecie, w których można przeżyć niezapomnianą raftingową przygodę:

Rzeka Alsek i Tatshenshini – Alaska i Kanada

Biorąc udział w raftingu w tym malowniczym miejscu można podziwiać góry lodowe, lodowce, pustynię oraz tundrę.

Rzeka Magpie – Quebec, Kanada

To niezwykle trudna trasa raftingowa, która rozpoczyna się na jeziorze o identycznej nazwie co rzeka. Spływ trwa 8 dni. Jego trasa prowadzi przez sosnowe lasy. Pierwsze przełomy rozpoczynają się w momencie, w którym rzeka wypływa z jeziora. Stopień trudności stopniowo wzrasta, aż do momentu dotarcia do wodospadów. Sporą atrakcją podczas wpływu jest możliwość podziwiania zorzy polarnej oraz noclegi na rzecznych Wyspach.

Middle Fork – Rzeka Salomona – Idaho, Stany Zjednoczone

Na miłośników ekstremalnych doznań czekają tu szlaki o najróżniejszych stopniach trudności. Wiodą one przez dziewicze leśne oraz górskie obszary. Tym, co wyróżnia to miejsce, jest obecność gorących źródeł.

Rio Upano – Ekwador

Osoby, które chcą spróbować tu raftingu, liczyć mogą na zobaczenie z bliska amazońskiego lasu tropikalnego oraz nadbrzeżnych wiosek z bardzo ciekawą architekturą. Tempo spływu jest tutaj zróżnicowane ze względu na umiejętności poszczególnych uczestników. Odpoczynek odbywa się na plażach i w gorących źródłach.

Rzeka Futaleufu – Chile

Miejsce to słynie z tras wodnych utworzonych przez lodowiec. Rzeka Futaleufu jest otoczona pięknymi alpejskimi krajobrazami. Różnorodność odcinków spływu sprawia, że nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych.

Rzeka North Johnstone – Australia

To tropikalna trasa zlokalizowana na północy Queensland. Oferuje uczestnikom czystą wodę oraz widoki na wulkaniczne wąwozy oraz starożytne lasy deszczowe Parku Narodowego Palmerston. Na uwagę zasługują tutaj również tworzone przez świetliki oraz świecące w ciemności naskalne organizmy wzory. Jest to święty teren Aborygenów.

North Johnstone RnR Rafting Trip.

Opublikowany przez CAFF Australia – Cairns Adventure Film Festival Wtorek, 22 marca 2011

Rzeka Sun Kosi – Nepal

Unikalna możliwość spływu na granicy z Tybetem, pośród najwyższych szczytów świata. Na uczestników czeka tu dżungla oraz wąskie wąwozy.

Rzeka Coruh – Turcja

To jedna z najszybszych tras na świecie. Przecina góry Kackar oraz malownicze wąwozy. Podczas spływu z bliska obserwować można tamtejszą zwierzynę – kozice, dziki i niedźwiedzie – a także ruiny z czasów Bizancjum.

Rzeka Tara – Czarnogóra

Doskonała propozycja dla wszystkich miłośników niezapomnianych wrażeń. Możliwe jest tu bowiem odbycie raftingu w najgłębszym kanionie w Europie. Długość Tary to 150 kilometrów – rzeka składa się z licznych wodospadów, kaskad i przełomów. Na uwagę zasługuje również las czarnych sosen.

Rzeka Zambezi – Zimbabwe – Zambia

Czwarta co do długości rzeka w Afryce daje możliwość uczestnictwa w najbardziej fascynującym raftingu na tym kontynencie. Na odcinku 24 kilometrów znajdują się ponad 23 progi!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*