Nowa organizacja wkracza na rynek! Utytułowani zawodnicy powalczą na gołe pięści

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brutalna formuła walk na gołe pięści zyskuje nad Wisłą coraz większą popularność. Federacja GROMDA od czerwca tego roku zorganizowała już dwie gale, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony kibiców, jak i mediów. Niebawem na krajowym rynku sportów walki pojawi się kolejna nowa organizacja, której celem będzie upowszechnienie tej krwawej rywalizacji.

Kilka dni temu informowaliśmy o możliwym powrocie do KSW kontrowersyjnego wojownika Marcina Różalskiego. Wytatuowany płocczanin rzeczywiście wróci do klatki, ale w zupełnie innej niż dotychczas formule. Popularny „Różal” będzie jednym z pierwszych zawodników, którzy zawalczą pod szyldem nowej federacji Genesis, promującej pojedynki na gołe pięści. Wśród jej inicjatorów znajduje się m.in. współwłaściciel KSW – Maciej Kawulski.

„Chcemy postawić na uznane nazwiska, a jednym z nich jest z pewnością Różalski. Do tej pory organizatorzy gal z walkami na gołe pięści w Polsce stawiali na tych, którzy się odważą. My damy szansę tym, którzy w sportach walki już coś znaczą” – zdradził Kawulski, cytowany na łamach serwisu WP Sportowe Fakty.


Premierowa gala Genesis odbędzie się najprawdopodobniej już w przyszłym miesiącu, a fight card będzie obfitował w starcia zawodników o uznanych w świecie sportów walki nazwiskach. W przeciwieństwie do wydarzeń organizowanych przez GROMDA, pojedynki nie będą jednak toczone w formule turniejowej. Transmisja z gali zostanie przeprowadzona w systemie pay-per-view, aczkolwiek nie ujawniono jeszcze cen pakietów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*