Zdrowa redukcja masy ciała – o czym należy pamiętać?

Zdrowa redukcja masy ciała – o czym należy pamiętać?

Materiał Partnera

DIETA
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odchudzanie nigdy nie jest łatwe. Aby prawidłowo i przede wszystkim skutecznie zredukować masę ciała, należy przestrzegać kilku reguł. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co jest w tym najważniejsze. 

Z nadprogramowymi kilogramami boryka się wiele osób. Niestety walka z nimi nie należy do łatwych zadań. Nie oznacza to jednak, że utrata wagi jest niemożliwa. Dobrze opracowany plan i działanie z czasem doprowadzą do sukcesu. Należy tylko pamiętać o najistotniejszych kwestiach.

Prawidłowo dobrana dieta

Najważniejsze podczas odchudzania jest zadbanie o jadłospis. Podstawą jest deficyt kaloryczny. Oznacza to, że ilość przyjmowanych kalorii powinna być niższa, niż potrzebuje nasz organizm. Brak nadwyżki kalorycznej pozwala uniknąć magazynowania kalorii, które z czasem odkładają się w organizmie w postaci tłuszczu. Należy również zapomnieć o głodówkach. Organizm potrzebuje jedzenia do prawidłowego funkcjonowania. Wartościowe i bogate w składniki odżywcze posiłki to podstawa.

Odżywki białkowe i inne makroskładniki

Zbilansowana dieta dostarcza odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Białko pełni niezwykle ważną rolę, ponieważ przyspiesza metabolizm i pozwala na dłużej utrzymać uczycie sytości. Dodatkowo pozwala zbudować silne mięśnie. Warto uzupełnić dietę o odżywki białkowe, dzięki którym można stworzyć nie tylko napoje, ale również sycące i wartościowe desery.

Ruch to zdrowie

Żyjemy w wygodnych czasach – dojeżdżamy do pracy samochodem, w pracy siedzimy za biurkiem, a jedzenie czy zakupy możemy zamówić z dowozem pod same drzwi. Tym samym aktywność fizyczna jest ograniczana do minimum. Dlatego otyłość, która dawniej dotykała nielicznych, dziś jest chorobą cywilizacyjną stanowiącą globalny problem.

Dobierz aktywność do swoich możliwości i preferencji

Podczas redukcji masy ciała niezwykle ważne jest dbanie o codzienną aktywność fizyczną. Istotny jest także jej odpowiedni wybór. Osoby, które dopiero sięgają po regularną aktywność fizyczną powinny zacząć od spacerów.

Dobrym motywatorem może być ustalenie dziennej liczby kroków i monitorowanie postępów w specjalnie do tego przeznaczonych aplikacjach. Na początek można wyznaczyć cel – 5 000 kroków dziennie i z każdym tygodniem zwiększać ilość. Organizm będzie miał czas przyzwyczaić się do wysiłku i łatwiej będzie go znosił. Dobrym pomysłem jest też pływanie czy jazda na rowerze.

Naucz się techniki 

W przypadku treningów siłowych warto zasięgnąć porady specjalisty. Kilka sesji z trenerem pozwoli zdobyć wiedzę i doświadczenie niezbędne do prawidłowego wykonywania ruchu. Ważne żeby zacząć od delikatnego obciążenia. Zbyt duża waga hantli może łatwo doprowadzić do kontuzji. Na początek wystarczy pracować z ciężarem własnego ciała.

Redukcja masy ciała to proces. Aby z sukcesem zgubić nadmiar kilogramów, należy uzbroić się w cierpliwość, opracować plan, który będzie możliwy do zrealizowania i stopniowo dążyć do osiągnięcia swojego celu. W trakcie odchudzania na pewno będą pojawiały się gorsze dni, ale odpowiednie nastawienie pozwoli je przezwyciężyć i szybko wrócić na dobre tory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*