Formuła 1: Alfa Romeo i Robert Kubica zaprezentują nowy bolid w Polsce!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To będzie wyjątkowy dzień dla fanów Formuły 1 w Polsce. Koncern PKN Orlen oficjalnie potwierdził, że 22 lutego w Warszawie odbędzie się prezentacja bolidu zespołu Alfa Romeo Racing Orlen na nowy sezon. Weźmie w niej udział również Robert Kubica!

Po raz pierwszy w historii bolid Formuły 1 na nowy sezon zostanie zaprezentowany w naszym kraju. Zaplanowana na poniedziałek 22 lutego impreza ma być oficjalnym rozpoczęciem drugiego roku współpracy między szwajcarskim teamem a polskim koncernem paliwowym.

Pierwszymi kierowcami Alfa Romeo Racing Orlen pozostaną Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi. Robert Kubica zachowa natomiast status kierowcy testowego.

„Moja rola w zespole to oczywiście bycie w padoku. Możliwość jeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym i za każdym razem, gdy do niego wsiadam, adrenalina, którą odczuwam jest nieporównywalna względem żadnej innej serii” – mówi Kubica.

36-letni kierowca od 2019 współpracuje z Orlenem. Umożliwiło mu to powrót do F1, w tamtym sezonie jeździł w barwach Williamsa. Po roku przeniósł się do Alfy Romeo, gdzie jest rezerwowym. Według prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, „ponad 70 procent respondentów spontanicznie kojarzy Kubicę z reklamami koncernu”.

„Marka Orlen w 2020 r. pojawiła się w ponad 100 tysiącach artykułów, które według danych Meltwater zostały wyświetlone ponad 359 miliardów razy. Z kolei ekwiwalent reklamowy z tytułu obecności marki w mediach społecznościowych poprzez team ARRO wyniósł 7,5 miliona euro, czyli ponad 33 miliony złotych” – czytamy w komunikacie prasowym. Stąd decyzja o przedłużeniu udanej współpracy.

W zeszłym roku F1 stajnia z Hinwil zajęła ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Nowy sezon F1 ma się rozpocząć w weekend 26-28 marca w Bahrajnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*