Jak wyrzeźbić ciało?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, a razem z nim sezon na stroje kąpielowe. Wiele osób chce wtedy zabłysnąć pięknie wyrzeźbioną sylwetką. Dowiedz się więc, jak już teraz możesz zacząć dbać o swoje ciało.  

Przede wszystkim trening

Mimo że w chudnięciu lub nabieraniu masy najważniejsza jest dieta, to jeśli chodzi o samo wyrzeźbienie ciała, największą rolę odgrywają regularne treningi. Warto zadbać przede wszystkim o to, aby w Twoim planie treningowym znalazły się treningu wzmacniające, interwałowe oraz siłowe. 

Trening wzmacniający to nic innego jak ćwiczenia oparte o masę własnego ciała. Nie potrzebujesz do niego żadnego sprzętu i z powodzeniem możesz wykonać go w domu. W skład takiego treningu wchodzą różnego rodzaju ćwiczenia na brzuch, nogi, pośladki, klatkę piersiową oraz ręce. 

Trening siłowy wymaga zaś odpowiedniego wyposażenia. Jest to trening, który opiera się na ćwiczeniach z wykorzystaniem obciążenia, na przykład  np. hantli, sztangi, kettlebells, talerzy, piłki lekarskiej, worków z piaskiem. Pamiętaj jednak, że wykonując taki trening, zawsze należy dobierać obciążenie do swoich możliwości, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Trening interwałowy, nazywany także treningiem HIIT, to ćwiczenia o zmiennej intensywności.  Polega on na bardzo intensywnej pracy, a potem króciutkiej, najczęściej aktywnej przerwie. Jest to świetny trening, który w krótkim czasie pozwala spalić ogromną ilość kalorii i genialnie podkręca metabolizm, jednak warto pamiętać, że dla osób całkowicie początkujących może okazać się zbyt trudny do wykonania. 

Odżywki i suplementy

Jeśli zależy Ci na wyrzeźbieniu sylwetki, to koniecznie zastanów się nad wprowadzeniem do swojej diety różnego rodzaju odżywek i suplementów. Warto przede wszystkim rozważyć stosowanie suplementacji aminokwasów BCAA. Pozwalają one bowiem lepiej odżywić mięśnie, lepiej chronić je przed następstwami intensywnego wysiłku fizycznego, a to z kolei sprzyja budowanie większej  masy mięśniowej i prawidłowej regeneracji organizmu. Dobrym rozwiązaniem są również tak zwane przedtreningówki. Są to odżywki, które należy stosować przed treningiem siłowym. Ich zadaniem jest pobudzenie mięśni do bardziej wytężonej pracy.

Zdj. główne: Norbert Buduczki/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*